Open main menu
Home
Random
Log in
Settings
COMMUNITY
ABOUT
About Wiki
COMMUNITY
ABOUT
Disclaimers
Wiki
Search
Changes
← Older edit
Newer edit →
Firmware
(view source)
Revision as of 16:48, 1 February 2024
270 bytes added
,
1 February
no edit summary
Line 8:
Line 8:
|+
|+
|style="background-color: #0054A6; color:#FFFFFF; padding: 8px;" |Latest FW version
|style="background-color: #0054A6; color:#FFFFFF; padding: 8px;" |Latest FW version
−
| colspan="2" | '''[https://wiki.teltonika-energy.com/images/
2
/
2a
/TeltoCharge-v1.
10
.
9
-bundle.zip TeltoCharge-v1.
10
.
9
]'''
+
| colspan="2" | '''[https://wiki.teltonika-energy.com/images/
f
/
f1
/TeltoCharge-v1.
11
.
6
-bundle.zip TeltoCharge-v1.
11
.
6
]'''
|style="background-color: #0054A6; color:#FFFFFF; padding: 8px;" |Release date:
|style="background-color: #0054A6; color:#FFFFFF; padding: 8px;" |Release date:
−
|'''
November 14
,
2023
'''
+
|'''
February 01
,
2024
'''
|style="background-color: #0054A6; color:#FFFFFF; padding: 8px;" |Whats new?
|style="background-color: #0054A6; color:#FFFFFF; padding: 8px;" |Whats new?
−
|
'''Android 14 optimization'''
+
|
[https://wiki.teltonika-energy.com/images/1/13/Release_note_FW_1.11.6.pdf Release note]
|-
|-
|}
|}
Line 25:
Line 25:
|style="background-color: #0054A6; color:#FFFFFF; padding: 8px;" |Release date
|style="background-color: #0054A6; color:#FFFFFF; padding: 8px;" |Release date
|style="background-color: #0054A6; color:#FFFFFF; padding: 8px;" |Whats new?
|style="background-color: #0054A6; color:#FFFFFF; padding: 8px;" |Whats new?
+
|-
+
|1.10.9
+
|div style="text-align: center;" colspan="2" | '''[https://wiki.teltonika-energy.com/images/2/2a/TeltoCharge-v1.10.9-bundle.zip TeltoCharge-v1.10.9]'''
+
|October 23, 2023
+
|'''Android 14 optimization'''
|-
|-
|1.10.7
|1.10.7
Vaidotas Seliukas
Administrators
394
edits